سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فرش فروشی شیراز

فرش فروشی

اگر می خواهید برای خرید فرش اقدام نمایید، سعی کنید یک فرد با تجربه را با خود ببرید تا نسبت به سلیقه شما بهترین فرش از همه لحاظ انتخاب شود. افرادی که در فرش فروشی ها مشغول به کار می باشند نیز بهترین مشاوره در هنگام خرید فرش را می توانند به شما اختصاص دهند.

فرش فروشی برای افرادی که قصد خرید فرش دارند بهترین مکان بوده زیرا در آن می توانند انواع فرش های ایرانی و خارجی را مشاهده کرده و طبق سلیقه خود، فرش خریداری کنند.

خریدن فرش خیلی زحمت دارد. کلی نقشه می‌کشید، اندازه می‌گیرید، مجموعه فرش‌های مختلف را می‌بینید. اعتبار و ارزش فرش و قالی را بررسی می‌کنید و بقول‌معروف عیار‌سنجی‌اش می‌کنید.

بعد همه این مراحل، بالاخره به آرزویتان می‌رسید و فرش یا قالیچه دلخواهتان را می‌خرید و احساس می‌کنید دارید روی ابر‌ها راه می‌روید. چون همانیست که آرزویش را داشتید؛ طرح و نقشه زیبا و عالی، رنگ‌های درخشان و خلاصه ترکیب بی‌نقص و دلخواه شما. اما حتما دلتان می‌خواهد مطمئن‌شوید که این دردانه جدیدتان سالم می‌ماند و به دست بچه‌ها و نوه‌نتیجه‌ها می‌رسد.

فرش ایرانی در‌عین زیبایی بینظیرش محکم و با‌دوام است، اما هر‌فرشی نسبت به یک‌سری چیز‌ها حساس و آسیب‌پذیر‌است که رنگ‌فرش، الیاف آن یا هر‌‌دو را خراب می‌کند و عمر فرش را کوتاه می‌کند.

فرش فروشی شیراز

نیاز ما به فرش فروشی ها قابل انکار نیست و هر از چند گاهی برای خرید فرش اقدام می نماییم. البته شاید یکی از سخت ترین خریدهای انسان، خرید فرش باشد. اگر با فرش ها آشنا باشید خرید آسان تری خواهید داشت، اما در صورتی که فرش ها را نمی شناسید، مطمئنا خرید فرش برای شما کار بسیار سختی خواهد بود.

فرش های ایرانی طرح های بسیار متنوعی داشته و در جهان بسیار مشهور می باشد. طرح باستانی، اسلیمی، شاه عباس، درختی، ترکمن و ... از طرح های معروف فرش های ایرانی می باشد.
در شهر شیراز فرش فروشی های بسیاری تاسیس شده که انواع فرش های ایرانی را به مردم این شهر ارائه می کنند. فرش فروشی شیراز در اکثر نقاط این شهر وجود دارند و مردم به راحتی می توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

نکته ای که در هنگام مراجعه به بازار فرش با آن روبه رو خواهید شد، دسته بندی فرش ها می باشد که به صورت زیر است:

  • شانه و تراکم فرش
  • ابعاد و اندازه فرش
  • رنگ فرش
  • طرح و نقشه فرش
  • جنس فرش

به هر حال در هنگام خرید فرش از یک فرش فروشی بایستی به این موارد دقت نمایید. البته موارد بالا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت اما جنس فرش بایستی توجه بیشتری به آن شود.

منابع: